Kapat

Fen-Edebiyat Fakültesi

Geri

Fen Edebiyat Fakültesi olarak amacımız, öğrencilerimize çağın gerekleriyle uyumlu, güçlü bilimsel alt yapı sağlamak ve onları, sorgulayan, araştırıcı, girişimci, etik değerlere sahip ve bilimsel düşünceyi hayatın her aşamasına uygulayabilme becerisini kazanmış bireyler olarak yetiştirmektir.

Uluslararası düzeyde bilimsel araştırmaların ve projelerin de yapıldığı fakültemizde, İnsan ve Toplum Bilimleri, Psikoloji, Enformasyon Teknolojileri, Fizik ve Matematik olmak üzere beş bölüm bulunmaktadır. Bu bölümlerden

  • İnsan ve Toplum Bilimleri (İngilizce, Puan Türü: Eşit Ağırlık)
  • Psikoloji (Türkçe ve İngilizce, Puan Türü: Eşit Ağırlık)
  • Yönetim Bilişim Sistemleri (Türkçe ve İngilizce, Puan Türü: Eşit Ağırlık)

  • lisans programlarına öğrenci alınmaktadır.

    Ayrıca, üniversitemizin diğer fakültelerinin ihtiyaç duyduğu Fizik, Kimya, Matematik temel derslerinin yanı sıra, öğrencilerimizin çok yönlü yetişmesine yönelik sosyal ve beşeri bilimler alanında çok çeşitli dersler açılmaktadır. Böylece, öğrencilerimiz programlarındaki zorunlu derslerinin yanında ilgi alanlarına bağlı olarak değişik tamamlayıcı ve seçmeli dersler alarak kendilerini zenginleştirme olanağı bulabilmektedirler.

    Başarılı öğrencilerimiz arzu ettikleri takdirde fakültemizin diğer bölümlerinde ya da diğer fakültelerin uygun bölümlerinde, ikinci bir lisans diploması almak için çift ana dal programlarına devam edebilmektedirler. Ayrıca öğrencilerimiz ilgi duydukları farklı alanlarda akademik seviyede bilgi sahibi olmak istediklerinde yan dal programlarına kayıt olup sertifika alabilmektedirler. Bununla beraber, mevcut olan yönetmelikler çerçevesinde öğrencilerimiz üniversitemiz içinde yatay geçiş yapabilmektedir.

    Fakültemizde öğrenci ve öğretim üyesi iletişimi oldukça iyi düzeydedir. Öğrencilerimiz kendi danışmanlarını, diğer öğretim üyelerini ve her seviyedeki yöneticileri rahatlıkla görebilmektedirler.

DEKAN V.

Prof. Dr. Uğur Dursun


KÜNYE

AKADEMİK KADRO

Prof. Dr. Gülden Güvenç
Prof. Dr. Örsan K. Öymen
Prof. Dr. Hilmi Demiray

Tüm liste

İLETİŞİM
Telefon:444 07 99 / 71 61
Faks:0 216 712 14 74
Fakülte Sekreteri Vekili:Efruz ÖZTOP
E-Posta:fenedebiyatisikun.edu.tr