Kapat

Güzel Sanatlar Fakültesi

Geri

Ülkemiz eğitiminde özgün bir ekolü temsil eden Feyziye Mektepleri Vakfı (FMV) Işık Okulları, 131 yıllık eğitim-öğretim deneyimine sahiptir. 1996 yılında eğitim-öğretime başlayan Işık Üniversitesi de, bu özgün ekolün yeni bir yıldızı olmuştur.

Işık Üniversitesi çatısı altında 2007 yılında kurulan Güzel Sanatlar Fakültemiz,  lisans eğitim-öğretimine "Görsel İletişim Tasarımı Bölümü", "Görsel Sanatlar Bölümü" (Resim, Heykel), "İç Mimarlık Bölümü", "Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü" ve "Sinema ve Televizyon Bölümü"  ile 5 lisans programında devam etmektedir. 

Öğrencilerimiz öğrenimleri süresince "çift anadal" ve "yandal" eğitimi yapabilmektedir. Fakültemizin programları, öğrencilerimizin değişen koşullara kolaylıkla uyum sağlayabileceği bir içeriktedir. Atatürk ilkelerine bağlılık, evrensel bilime ve sanata katkı eğitimimizin simgesidir.

Üniversitemizin, öğrencilerimiz için değişik burs imkanları bulunmaktadır. 

Güzel Sanatlar Fakültesi, akademik ve sanatsal çalışmaları ile, ulusal ve uluslararası düzeyde saygınlık kazanmış öğretim elemanlarını bünyesinde toplamıştır. Bu seçkin öğretim elamanı kadrosu, nitelikli bir tasarım ve sanat eğitim-öğretimini gerçekleştirmektedir.

Nitekim öğrencilerimizin ve mezunlarımızın kazandığı çok sayıdaki ulusal ve uluslararası ödül, özgün eğitim ve öğretimimizin bir yansımasıdır.

 Fakültemiz yeterli derslik, atölye, stüdyo, bilgisayar laboratuvarları ve kültürel açıdan odak noktaları oluşturan sanat galerisi olanaklarına (Galeri Işık-İstanbul, Galeri Işık-Şile, Galeri Işık-Nişantaşı) sahiptir. Bu tesisler,  öğrencilerimizin kişisel yeteneklerini sanatsal ve estetik tasarımlarla bütünleştirerek, yaratıcı güçlerini sergilemelerine katkı yapmaktadır.

Fakültemiz eğitim dili Türkçedir. Ancak, tüm bölümlerimiz için "isteğe bağlı İngilizce hazırlık sınıfı" açılmaktadır.

Çağdaş bir yönetsel anlayışla, uluslararası düzeyde donanımlı ve yetkin, doğa ve insana saygılı mezunlar yetiştirmek Fakültemizin başlıca ilkeleri arasındadır.


 
DEKAN V.

Prof. Dr. Melih Boydak


KÜNYE

AKADEMİK KADRO

Prof. Dr. Melih Boydak
Prof.Beril Anılanmert
Prof. Meriç Hızal
Doç. Hatice Öz Pektaş
Yrd. Doç .Serpil Özker
Yrd.Doç. Nalan Büker

Tüm liste

İLETİŞİM
Adres:Büyükdere Cad. 34398 Maslak - İstanbul
Telefon:0 212 286 49 11
Faks:0 212 286 57 96
E-Posta:gsfisikun.edu.tr